• Duálne vzdelávanie

• Základné informácie

• Študuj, praxuj, zarábaj

DUÁL je o tom, že žiaci nielen študujú v škole, ale zároveň aj praxujú vo firme v oblasti svojho zamerania. Takže okrem teoretickej prípravy získajú aj prax u zamestnávateľa, s ktorým majú podpísanú učebnú zmluvu. Budeš mať nielen vzdelanie, ale aj náskok v praxi a výplatu.

Obchodná akadémia, Daxnerova 88, Vranov nad Topľou zabezpečuje od školského roka 2022/2023 v spolupráci so zamestnávateľmi systém duálneho vzdelávania.

Prečo práve duálne vzdelávanie?

• Duálne vzdelávanie zabezpečuje prepojenie teoretického vzdelávania v škole s odbornou praxou u zamestnávateľa.

• Žiaci pred vstupom na trh práce získavajú praktické zručnosti - zvyšuje sa šanca na ich uplatnenie sa v praxi.

• Žiaci získajú od zamestnávateľa hmotné a finančné zabezpečenie uvedené v podpísanej učebnej zmluve s konkrétnym zamestnávateľom.

Základné princípy systému duálneho vzdelávania:

Letak_dualne_vzdelavanie.pdf