• Deň narcisov

Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis? Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Tento rok sa konala už 28. krát a to 18. apríla 2024.

Každý z nás pozná niekoho, kto trpí rakovinou. Aj my sme si pripli malý kvietok za všetkých, ktorí bojovali alebo bojujú so zákernou chorobou.

• Kvitnú oranžové tulipány

Koncom kalendárneho roka sa žiaci II. a III. ročníka Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou zúčastnili besedy pod názvom Spoločne proti násiliu na ženách a dievčatách. Po jej skončení zasadili cibuľky oranžových tulipánov - dar od Holandského kráľovstva.

Oranžové tulipány práve kvitnú, skrášľujú naše školské prostredie a všetci sa z nich tešíme. Kvety tulipánov nám tiež symbolicky pripomínajú potrebu starať sa o bezpečie žien a dievčat. Ich oranžová farba je symbolom jasnejšej budúcnosti pre dievčatá a ženy bez násilia.

• Taliansko treba vidieť a zažiť

Kto by nepoznal čižmu Európy, krajinu módy, cestovín, temperamentu, aperolu, pizze, opery, futbalu a histórie. Nech už je váš cestovateľský vkus akýkoľvek, v Taliansku ho určite uspokojíte. História, umenie, jedlo, hudba, architektúra, kultúra, posvätné miesta, pôvabné dedinky, jazerá, pláže a typická atmosféra. Taliansko je aj jedným veľkým gastronomickým dobrodružstvom. A dá sa objavovať neustále.

• Krajská prehliadka SOČ

Dňa 08. 04. 2024 sa na SOŠ technickej v Prešove uskutočnila krajská prehliadka SOČ, na ktorej sa súťažilo v 17 odboroch.

V odbore č. 14 - Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie, našu školu pod metodickým vedením PaedDr. Márie Terpákovej IV. B triedy Viktória Kleinovaá s prácou Analytická metodika praktického postupu účtovania zálohovanie PET a CAN fliaš.

• Vansovej Lomnička

Dňa 04. 04. 2024 sa v Hornozemplínskom osvetovom stredisku stretli ženy - recitátorky, aby sa v okresnom kole pretekali v súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička.

Našu školu pod vedením PaedDr. Márie Terpákovej reprezentovala žiačka IV. B triedy Katarína Gombitová s kultivovaným prednesom, ktorého kvalitu a umelecký dojem odborná porota ocenila prvým miestom v 1. kategórii v prednese poézie a postupom na krajské kolo.

• EU BA

Piatok 19. 4. 2024